התקשרו אלי:‏ 052-8646064

תוספי תזונה  

תוספי תזונה משמשים לכמה תפקידים עיקריים:

1. השלמת חסרים תזונתיים.
2. טיפול ומניעה של מחלות ותסמינים שונים.

חוסרים תזונתיים יכולים לבוא לידי ביטוי בתסמינים שונים כמו: עייפות, התכוצויות שרירים, חולשה, נשירת שיער ואף תסמינים קשים כמו: הגברת הסיכוי למומים עקב מחסור בחומצה פולית,  מחלת הצפדינה עקב מחסור בויטמין C.
ישנם חוסרים שלא ניתן לזהות לא על פי תסמינים ולא בהכרח על פי בדיקות דם.  המינרל מגנזיום למשל נמצא ברובו בשריר ולכן לא ניתן לבדוק את המחסור שלו בדם כיוון שהתוצאה לא תהיה אמינה.
הנחת היסוד כי התזונה בעולם המערבי מקורה בחסר תזונתי זה או אחר ולכן מומלץ להקפיד על תזונה נכונה ,גיוון בפירות וירקות, דגנים וקטניות והימנעות מדיאטות קיצוניות דלות בקלוריות.
ישנם מקרים בהם אין יכולת להשלים ולהגיע לכמות הנדרשת מכמה סיבות עיקריות: סדר יום לחץ ועמוס, המנעות ממאכלים ומזונות מסוימים, מחלות ולקיחה של תרופות הגורמות בעצמן לחוסרים תזונתיים,לדוגמה התרופה מטפורמין (תרופה פופולרית לטיפול במחלת הסוכרת) גורמת בטווח הארוך לירידה של רמות ויטמין B12, מאמץ גופני או עיסוק בספורט המגביר את הצורך של הגוף להשתמש בויטמינים ומינרליים רבים.

ישנם כמה פתרונות שניתן לבצע כדי להמנע מחוסרים אילו:
1. שתית מיצים ביתיים של ירקות ופירות.
2. הקפדה על "מזונות על" המכילים כמות גדולה של ויטמינים ומינרלים.
3. שילוב תוספי תזונה.

בעולמנו ישנם חברות רבות המציעות מגוון רחב של מוצרים ולכן יש צורך לקבל יעוץ מתאים הן לגבי סוג החברה וסוג התוסף.
אין להסתמך על המוכרים בחנויות טבע שפעמים רבות מוכרים מוצרים רבים ללא תועלת והעלויות יכולות להסתכם במאות שקלים ובסופו של דבר הן לא יביאו את התוצאה הרצויה וסביר להניח שנמצא את אותם התוספים בארון ללא שימוש. יעוץ נכון יכול לחסוך כספים רבים.
כמו כן, יש להיזהר ממינון לא נכון של תוסף זה או אחר כיוון שמינון יתר יכול בעצמו לגרום לנזק. בעבר בוצע מחקר גדול ומקיף הנקרא "מחקר האחיות"  (שבו שולבו כאלפי אחיות שעבדו בביה"ח), מחקר זה הופסק באמצע עקב היארעות גבוהה של גידולים סרטניים.